Konkurs "Mistrz profilaktyki"

Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników to podstawa naszej działalności. Właśnie przystąpiliśmy do konkursu "Mistrz profilaktyki", organizowanego przez Copernicus PL. Aktywnie zachęcamy naszych pracowników do skorzystania z bezpłatnych badań kolonoskopii w ramach projektu finansowanego ze środków UE pn. "Profilaktyka raka jelita grubego szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców województwa pomorskiego".

Dlaczego warto badać się regularnie?

Wielu z nas nie bada się nawet wtedy, gdy „nic nam nie dolega”. I często faktycznie tak jest. Nierzadko jednak badania pomagają wykryć choroby i dolegliwości w ich stadium początkowym lub pomóc nam poznać przyczyny ciągłego zmęczenia, złego stanu. Profilaktyka badań wielokrotnie pokazała, że nawet bardzo ciężkie schorzenia i dolegliwości można wykryć i przystąpić do ich całkowitego wyleczenia. 

Kto może skorzystać z badań? 

W konkursie mogą wziąć udział osoby, które w ciągu ostatnich 10 lat nie wykonywały badań kolonoskopowych i są mieszkańcami województwa pomorskiego oraz spełniają poniższe kryteria:

  • wiek 50-65 lat i nie mają objawów raka jelita grubego,

  • wiek 40-65 lat i nie mają objawów raka jelita grubego oraz mają/miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego,

  • wiek 25-65 lat i pochodzą z rodziny z zespołami genetycznymi.

Dla każdego uczestnika przewidywane jest spotkanie edukacyjne z pracownikiem medycznym dot. profilaktyki prozdrowotnej i przeciwnowotworowej oraz wykonanie bezpłatnie badania w wyspecjalizowanym ośrodku wyposażonym w najnowocześniejszy sprzęt.

Jak zgłosić się na badania?

Aby zgłosić swój udział wystarczy:

  • wypełnić formularz, który znajduje się na stronie internetowej https://kolonoskopia.copernicus.gda.pl/formularz-zgloszeniowy/ (wraz z dopiskiem przy nazwisku nazwy zakładu pracy)
  • skontaktować się z infolinią Organizatora pod numerem telefonu (58) 727 01 30 (podczas rozmowy należy zaznaczyć, że Pracodawca bierze udział w konkursie i podać jego nazwę).

Szczegółowe informacje dotyczące badań można znaleźć na stronie: https://kolonoskopia.copernicus.gda.pl/konkurs/