Kolejna fala COVID-19

Wszyscy o niej słyszeli, ale nie wszystkich to dotknęło. Tak można w skrócie powiedzieć o kolejnej fali, o której od kilku dni słyszymy w różnych mediach. I chociaż wszyscy życzylibyśmy sobie, żeby choroba nas ominęła, to rzeczywistość bywa odmienna. Przekonali się już o tym chociażby dwaj polscy skoczkowie narciarscy, którzy podczas zawodów Pucharu Świata w Zakopanem, swój udział mogli mieć jedynie przed telewizorem.

Pamiętajmy, że koronawirus wciąż jest wśród nas. Fala zachorowań wciąż rośnie. Wg ekspertów obecna fala będzie jeszcze większa, niż dotąd. Wciąż stosujmy się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia. Pamiętajmy o maseczkach oraz dystansie. Równie istotna jest higiena rąk. Odpowiedzialność weźmy nie tylko za siebie, ale także za swoich bliskich i współpracowników.

Liczbę aktualnych zakażeń można śledzić na stronach rządowych oraz serwisie koronawirusunas.pl. Aktualne informacje są także prezentowane na stronie Gdynia.pl -> KLIK.

 

Podejrzewasz u siebie zakażenie koronawirusem?

Ministerstwo umożliwia rejestrację celem przeprowadzenia bezpłatnego testu bez kontaktu z lekarzem. Wypełnij formularz online i sprawdź, czy kwalifikujesz się do testu.
Wszelkie informacje dostępne są na stronie rządowej -> KLIK.

Jeśli otrzymasz zlecenie na test, zostaniesz automatycznie objęty kwarantanną. Pamiętaj, aby powiadomić o tym swojego przełożonego. Pozytywny wynik testu zmienia kwarantannę na izolację domową. Negatywny wynik testu zwalnia Cię z kwarantanny.

 

Czy coś zmienia się w firmie?

W dalszym ciągu obowiązują Zarządzenia nr 5/2021 (KLIK), 8/2021 (KLIK) oraz 9/2021 (KLIK), które określa zasady postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia lub zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Wciąż utrzymujemy odstęp, myjemy lub dezynfekujemy dłonie, a także nosimy ochronne maseczki.


Mija rok od wprowadzenia E-PRACOWNIKa. Przez ten czas narzędzie doczekało się kilku istotnych zmian, które prowadzą do udoskonalenia kontaktu oraz wymiany informacji pomiędzy Pracownikami a Działem Kadr.
Na razie nie ustają kontrowersje związane z Ustawą o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw, tzw. Polski Ład. Dział Kadr służy pomocą w wyjaśnieniu aktualnych wyliczeń dot. wynagrodzenia za pracę. Informacje można uzyskać bez osobistego stawiennictwa, pod nr tel. 58 623 05 76, wew. 42. Sugerujemy korzystanie z E-PRACOWNIKa, gdzie można wysłać pytanie bezpośrednio do Działu Kadr.

Wszystkim życzymy dużo zdrowia!