Zaproszenie na podpisanie umowy

Mamy przyjemność poinformować, iż nasz projekt pn.: „Rozwój elektrycznego transportu publicznego w Gdyni poprzez zakup elektrycznego taboru wraz z rozbudową infrastruktury oraz budową punktów doładowań” dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 przechodzi w fazę realizacji. W dniu 13 sierpnia br. o godzinie 11:00 na pętli Dom Marynarza w Gdyni nastąpi uroczyste podpisanie umowy pomiędzy naszym przedsiębiorstwem a wybraną w postępowaniu przetargowym firmą Ekoenergetyka – Polska Spółka Akcyjna.

- Rozbudowa transportu elektrycznego w Gdyni to przede wszystkim kolejny etap rozwoju firmy, a dzięki temu także naszych pracowników. Stawiamy na nowe, innowacyjne rozwiązania w ekologiczny transport. To dla naszych pracowników duże wyzwanie ale wspólnie pracujemy na ten sukces. - mówi Lech Żurek, prezes Przedsiębiorstwa Komunikacji Autobusowej.

W ramach zaplanowanych prac Wykonawca zaprojektuje i wykona stacje ładowania pantografowego na 5 istniejących pętlach autobusowych i przystankach krańcowych:

  • Dom Marynarza – 2 ładowarki – przystanek krańcowy u zbiegu al. Marszałka Piłsudskiego i ul. Tetmajera;
  • Dworzec Morski – Muzeum Emigracji – 1 ładowarka – przystanek krańcowy ul. Polska, Skwer W. Gombrowicza;
  • Oksywie Godebskiego – 1 ładowarka – przystanek krańcowy
  • Godebskiego;
  • Witomino Leśniczówka – 2 ładowarki – przystanek krańcowy na ul. 2 Morskiego Pułku Strzelców;
  • Plac Kaszubski -1 ładowarka- przystanek krańcowy ul. Wójta Radtkego.

 oraz wybuduje 22 miejsca i stacje wolnego ładowania, częściowo na terenie obecnej zajezdni PKA oraz częściowo na pozyskanej działce przyległej do terenu zajezdni. 

Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy, na tą niezwykle ważną i radosną dla nas uroczystość.