Z wizytą w fabryce eCitaro

Przedstawiciele PKA udali się z wizytą do naszych zachodnich sąsiadów. Powodem bynajmniej nie były cele turystyczne. W związku ze zgłoszeniem przez dostawcę autobusów elektrycznych - firmę EVOBUS Polska - gotowości do odbioru części zamówienia, w dniu 22.09 przedstawiciele PKA udali się do Frankfurtu nad Mennem oraz do miejscowości Mannheim, w celu dokonania oględzin.

Pierwszy etap, zgodnie z podpisaną umową, zakłada sprawdzenie przygotowania dostawczy baterii do realizacji naszego kontraktu, a także weryfikację etapu produkcji autobusów. Wynika to wprost z dokumentów projektowych. Celem dokonania oględzin baterii, zostaliśmy zaproszenie do fabryki ich bezpośredniego producenta – firmy AKASOL - gdzie mieliśmy okazję zobaczyć proces produkcji baterii do autobusów. Następnie zostaliśmy zaproszeni do powstającej fabryki baterii do różnego rodzaju pojazdów GIGA FACTORY. Jest to nowa fabryka firmy AKASOL, gdzie tworzone są dopiero linie produkcyjne do masowej produkcji baterii. Fabryka, na pełnych obrotach zostanie uruchomiona prawdopodobnie w 2023 roku.

Następnego dnia, bezpośrednio w fabryce EVOBUS w Mannheim, mogliśmy podziwiać linię produkcyjną autobusów elektrycznych. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią nie było możliwości zobaczenia pełnego procesu powstawania autobusów, ale udało się podejrzeć najciekawsze jej elementy. Największą niespodzianką była możliwość zobaczenia PIERWSZEGO, NASZEGO, wstępnie przygotowanego autobusu 12 metrowego! Widzieliśmy także kolejne, znajdujące się już na linii produkcyjnej.

Wizyta w fabryce baterii oraz fabryce autobusów była możliwa dzięki dostawcy autobusów - firmie EVOBUS POLSKA – która pomimo obostrzeń związanych z pandemią, przygotowała dla nas wspaniałą wycieczkę połączoną z formalnościami projektowymi.