Wyznaczenie strefy bezpieczeństwa przy kabinie kierowcy

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w kraju Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni zdecydował o wprowadzeniu działań profilaktycznych, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa w autobusach miejskich.


W ramach działań profilaktycznych, mających na celu ograniczenie rozszerzania się koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19, w pojazdach gdyńskiej komunikacji miejskiej sukcesywnie wprowadza się następujące zasady:

  • wyłączenie z użytku pierwszych drzwi;
  • wyznaczenie strefy bezpieczeństwa przy kabinie kierowcy – bez dostępu dla pasażerów,  przy czym strefa obejmuje przedni pomost w taki sposób, że pierwsze rzędy siedzeń są udostępniane pasażerom i jest możliwa sprzedaż biletów;
  • zawieszenie działania tzw. ciepłego guzika – wszystkie drzwi, poza pierwszymi (które w ogóle nie są otwierane), otwierają zdalnie kierowcy.

W pojazdach nadal można kupić bilety.

Zachęcamy Pasażerów do bezpiecznej metody zakupu biletów w aplikacjach mobilnych.
O tym jak to zrobić, można przeczytać na stronie ZKM Gdynia -> KLIK.

Funkcjonowanie przystanków na żądanie pozostaje bez zmian – pasażerowie, którzy nie chcą używać przycisków STOP, mogą zgłaszać żądanie zatrzymania pojazdu ustnie.

Bez zmian pozostaje też obowiązek wykładania rampy przez kierowcę, w przypadku zgłoszenia takiej potrzeby przez pasażera.