Wizyta studyjna w MZA w Warszawie

W piątek 18 września przedstawiciele Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej uczestniczyli w wizycie studyjnej w Miejskich Zakładach Autobusowych w Warszawie. W stołecznej zajezdni Ostrobramska stacje ładowania autobusów elektrycznych już funkcjonują a włodarze warszawskich zakładów podzielili się doświadczeniem w aspekcie zarządzania ich infrastrukturą.

PKA realizuje kolejne etapy projektu unijnego, którego celem jest powstanie stacji ładowarek elektrycznych dla autobusów zarówno na terenie miasta Gdynia, jak i w bazie firmy. W celu profesjonalnego wdrożenia poszczególnych elementów projektu pozyskujemy wiedzę od tych, którzy proces ten mają za sobą.

Warszawscy zarządcy infrastruktury autobusowej zaprosili nas by podzielić się wiedzą, dzięki czemu mogliśmy zapoznać się ze specyfiką zarządzania infrastrukturą systemu ładowania oraz flotą autobusów elektrycznych na terenie bazy przy ul. Ostrobramskiej. Ważnym aspektem wizyty była wymiana doświadczeń z zakresu projektowania, nadzoru jak i prowadzenia całości zadań inwestycyjnych oraz funkcjonowania centrum zarządzania ruchem. 

Bardzo dziękujemy za zaproszenie. Z pewnością cenne doświadczenie wyniesione z wizyty wykorzystamy przy realizacji naszego projektu pn. "Rozwój transportu elektrycznego w Gdyni poprzez zakup elektrycznego taboru wraz z rozbudową infrastruktury oraz budową punktów doładowań" - mówi Lech Żurek, prezes PKA.