Wizyta przedstawicieli Centrum Unijnych Projektów Transportowych

W dniach 7-8 czerwca 2022 r. miała miejsce wizyta przedstawicieli Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT).

CUPT to instytucja rozdysponowująca środki z funduszy europejskich w zakresie: dróg, kolei, portów i  transportu publicznego. Tak więc, to właśnie z nimi, na bieżąco, współpracujemy od momentu złożenia wniosku o dofinansowania projektu pn.: „Rozwój elektrycznego transportu publicznego w Gdyni poprzez zakup elektrycznego taboru wraz z rozbudową infrastruktury oraz budową punktów doładowań”. W CUPT przeprowadzona została ocena naszego wniosku o dofinansowanie, z nimi mamy podpisaną umowę o dofinansowanie projektu i do nich przedkładamy dokumenty dotyczące realizacji całej inwestycji, na podstawie których wypłacane są pieniądze stanowiące dofinansowaniem ze środków UE do inwestycji.

Wizyta przedstawicieli CUPT była związana bezpośrednio z uroczystością wprowadzenia do ruchu 24 szt. autobusów elektrycznych ale rozszerzona została o wizytę studyjną dotyczącą naszego projektu.

W dniu 7 czerwca, po zakończeniu uroczystości, oprowadziliśmy naszych gości po części lokalizacji ładowarek pantografowych. Opowiedzieliśmy im o ich funkcjonowaniu oraz o przebiegu samej inwestycji.

W dniu 8 czerwca miała miejsce wizyta na terenie Bazy spółki. Również tutaj zaprezentowaliśmy nasze nowe ładowarki, wybudowany plac pod ich posadowienie, opowiedzieliśmy o zakupie autobusów elektrycznych, o tym jak wygląda ich obsługa w tym prekondycjonowanie i ładowania. Dla przedstawicieli instytucji przyznającej środki na realizację projektów, taka wizyta to bardzo ważne doświadczenie. Dzięki niej mogą osobiście zobaczyć w jaki sposób wydatkowane są pieniądze a dla nas to również ważny moment, ponieważ możemy osobiście poznać osoby, z którymi bardzo intensywnie, ale na odległość, współpracujemy oraz możemy wymienić się doświadczeniami i wiedzą z realizacji projektu.