Witaj 2022 roku!

2022 rok!

W tym roku na ulice Gdyni wyjadą nowe, zeroemisyjne elektrobusy. To autobusy wyprodukowane w zupełnie nowej technologii. Z niemieckiej fabryki nad morze za niemal 80 milionów złotych (85% kwoty pokrywa unijne dofinansowanie) przyjadą pojazdy wyposażone w wiele nowoczesnych systemów, o których do tej pory mogliśmy jedynie przeczytać w branżowej prasie – antywirusowa klimatyzacja, systemy bezpieczeństwa z asystentem martwego pola i aktywnym tempomatem zapobiegającym najechaniu na obiekty ruchome i nieruchome przed pojazdem, cichymi silnikami, wydajnym systemem rekuperacji czy elektrycznym ogrzewaniem.
W sumie przyjadą 24 pojazdy, 8 standardowych o długości 12m i 16 przegubowych o długości 18m. Wszystkie będą korzystać w Gdyni z nowej infrastruktury do szybkiego ładowania, która powstaje nie tylko na bazie, ale także na wybranych pętlach autobusowych. Dzięki temu dotrą tam, gdzie do tej pory dojeżdżały tylko spalinowe diesle. To spore wyzwanie zarówno dla kierowców, jak i zaplecza technicznego, które wciąż jeszcze bierze udział w szkoleniach związanych z tym projektem.

U schyłku minionego roku pisaliśmy o ładowarkach, które można już podziwiać na pętli Dom Marynarza oraz na Oksywiu przy ul. Godebskiego. Kolejna ładowarka jest już zainstalowana na przystanku końcowym Pl. Kaszubski przy ul. Wójta Radtkego.

Korzystając z okazji ponownie składamy najserdeczniejsze życzenia noworoczne:

Wielu sukcesów, odważnych marzeń,
zdrowia i samych miłych zdarzeń,
mądrych decyzji, satysfakcji, spokoju
i pomyślności na cały nadchodzący 2022 rok.