Ważne komunikaty

Kolejna dezynfekcja

Podczas weekendu przeprowadzona została ponowna dezynfekcja, zarówno pojazdów, jak i pomieszczeń znajdujących się na Bazie. Prace, po raz kolejny wykonał p. Jacek wraz z pracownikami, którym serdecznie dziękujemy za opiekę szczególnie nad taborem. Z naszej strony cała akcję nadzorował i przeprowadził Pan Piotr Raikowski. Doskonała współpraca zapewnia sprawne przeprowadzenie prac dezynfekcyjnych. Na placu autobusy są ustawiane naprzemiennie (jeden z przodu, drugi cofnięty). Do autobusu wchodzi pracownik z zamgławiaczem, pokrywa specjalnym środkiem cały pojazd, następnie pojazd jest zamykany na 3 godziny, tak aby środek mógł zadziałać. Po tym czasie jest wietrzony. Poniżej prezentujemy zdjęcia oraz krótki film z przeprowadzonych prac.

Wszystkie te działania mają poprawić poczucie bezpieczeństwa każdego z nas - pracowników PKA oaz zapewnić troskę o bezpieczeństwo pasażerów gdyńskiej komunikacji.

Wszystkim przypominamy: Jeśli nie musisz, nie wychodź z domu. Jeśli musisz, załatw sprawę szybko i sprawnie, tak aby zminimalizować czas przebywania na zewnątrz i narażenia się na styczność z wirusem.

Wszelkie niezbędne informacje znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus .

Ograniczona liczba pasażerów w transporcie zbiorowym

W komunikacji miejskiej organizowanej przez ZKM Gdynia, od dzisiejszego rana wprowadzone zostały, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia, ograniczenia liczby pasażerów w pojazdach. W autobusach i trolejbusach miejsce siedzące zostały specjalnie oznakowane, tak aby pomóc pasażerom w zajęciu ich, w bezpiecznej odległości od siebie.  Więcej informacji  na stronie https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynskie-autobusy-gotowe-do-nowych-zasad,548556

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 24.03.2020 r.

Poniżej załączone zostało Rozporządzenie Ministra Zdrowia zmieniające rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii. W rozporządzeniu opisane zostały obostrzenia ogłoszone przez rząd w dniu wczorajszym a obowiązujące od dnia dzisiejszego tj. 25.03.2020 r.

Wniosek o wczasy pod gruszą

Informujemy, iż możliwe jest wystąpienie o wypłatę „wczasów pod gruszą”. Aby to zrobić, należy przesłać na adres b.linda@pkagdynia.pl wypełniony wniosek.

Zachęcamy do skorzystania!

Wzór wniosku znajduje się w załączeniu.