TRANSEXPO 2022 i Konferencja Techniczna IGKM

Podobnie jak w roku ubiegłym, w październiku zorganizowane zostały Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO. Pierwszego dnia miała miejsce premiera dwunastometrowego autobusu elektrycznego ARP e-vehicles - PILEA 12E. Jest to pierwszy w kraju autobus z baterią w podłodze, co obniżyło jego środek ciężkości i pozwoliło na zastosowanie płaskiej podłogi na całej jego długości.
Swoje produkty prezentowało ponad 100 wystawców. Poza nowymi autobusami, które zaprezentował także Solaris, MAN czy Isuzu, można było zapoznać się z nowinkami technologicznymi Jest to też świetna okazja do wymiany doświadczeń dot. produktów użytkowanych w naszej firmie.

W przeddzień targów odbyła się Konferencja Techniczna IGKM . W tym roku poświęcona przede wszystkim bieżącym problemom i wyzwaniom, jakie stawiają pojazdy nisko i zeroemisyjne. Swoje prezentacje wygłosili przedstawiciele firm transportowych oraz producentów autobusów. Bardzo ciekawe spostrzeżenia przedstawili operatorzy, którzy w swoim taborze użytkują pojazdy o różnych ekologicznych napędach. Nie zabrakło rozmów na temat bezpiecznego użytkowania pojazdów elektrycznych oraz wodorowych. Głos zabrał w tej sprawie m. in. Tobias Wittenbecher z VDV/BVG Berlin, który poddał analizie pożary autobusów w Niemczech. Wnioski były dla niektórych zaskakujące, gdyż wielu tych zdarzeń można było uniknąć.

Relacja na stronie IGKM: KLIK.