Spotkanie z EKOENERGETYKA S.A.

W czwartek 3 września przedstawiciele Przedsiębiorstwa Komunikacji Autobusowej Sp. z o.o. (m.in. Prezes Lech Żurek, mistrz Tomasz Stawicki, pełnomocnik Dominika Kowalkowska) odbyli pierwsze robocze spotkanie z pracownikami firmy Ekoenergetyka. W spotkaniu, po stronie Wykonawcy, uczestniczył również projektant z branży budowlanej.

W ramach spotkania przeprowadzono wizję lokalną, we wszystkich miejscach realizacji inwestycji.

Przypominamy, że w dniu 13 sierpnia podpisana została umowy z firmą Ekoenergetyka – Polska SA na kompleksową budowę stacji ładowania autobusów elektrycznych wraz z dostawą i uruchomieniem ładowarek oraz List intencyjny w sprawie zaprojektowania przez Wykonawcę ładowarek pantografowych odpowiadających charakterowi Miasta Gdyni, wkomponowujących się w otoczenie, w którym zostaną postawione.

Wszystkie powyższe działania dotyczą realizacji naszego projektu pn.: „Rozwój elektrycznego transportu publicznego w Gdyni poprzez zakup elektrycznego taboru wraz z rozbudową infrastruktury oraz budową punktów doładowań” dofinansowanego ze środków UE.

W ramach tego projektu zakupimy 24 szt. autobusy elektryczne, wybudujemy 22 nowoczesne miejsca do parkowania i wolnego ładowania, 7 stacji pantografowych szybkiego ładowania na 5 istniejących pętlach.

Nowy tabor będzie przeznaczony do obsługi linii autobusowych nr. 128; 133; 150; 190; 282; N40;N94.

Całkowita wartość projektu                                     81.034.000 PLN + VAT

Wartość dofinansowania                                          68.649.400 PLN

To będzie dobry czas dla pracowników i Przedsiębiorstwa Komunikacji Autobusowej Sp. z o.o. !!!