Spotkanie robocze CE4CE

20 września 2023 r. na terenie Bazy odbyło się spotkanie robocze związane z realizacją projektu międzynarodowego, w którym nasza firma jest partnerem - CE4CE - Public Transport Infrastructure in Central Europe – facilitate transitioning to circular economy – Infrastruktura transportu publicznego w Europie Środkowej - ułatwienie przejścia na gospodarkę o obiegu zamkniętym.

W spotkaniu wziął udział Pan Jan ROHL, przedstawiciel jednego z partnerów w projekcie firmy KRUCH Railway Innovations GmbH & Co.KG, Pan Marcin Wołek – reprezentujący Uniwersytet Gdański – również partner w projekcie, Pan Prezes Lech Żurek, Pani Agnieszka Jankowska, Pani Dominika Kowalkowska oraz Pan Krzysztof Mazur.
Pan Rohl odwiedził PKA przy okazji swojej wizyty na targach TRAKO, które odbywają się obecnie w Gdańsku, a na których prezentował kompleksowy system dotyczący monitorowania zużycia energii, wychwytywania miejsc jej utraty oraz zarządzania jej zużyciem. W ramach realizacji projektu CE4CE systemem tym zostanie objęta również nasza firma. W czasie spotkania zaprezentowaliśmy posiadane systemy dotyczące monitorowania energii dostarczone wraz z autobusami elektrycznymi oraz ładowarkami, a także omówiliśmy wstępnie zakres danych, jaki będzie niezbędny do włączenia PKA do systemu przygotowywanego przez firmę KRUCH.
Nasz gość obejrzał również plac postojowy wraz z ładowarkami. Był pod bardzo dużym wrażeniem, jak prezentowała się nasza baza. Zwrócił uwagę na nowoczesne autobusy, ładowarki, ale również na porządek i czystość na całym terenie.

W ramach projektu CE4CE nasza współpraca będzie trwała ok. 2 lata. Mamy nadzieję, że efekty realizacji projektu przyczynią się do zmniejszenia obciążeń dla środowiska poprzez racjonalne i świadome wykorzystywanie jej zasobów, w szczególności energii elektrycznej”.

 

Więcej na temat założeń projektu CE4CE można poczytać tutaj (klik).