Przedłużony buspas na Małokackiej

Zakończyły się prace na buspasie na ul. Małokackiej. Przedłużenie obejmuje fragment od lewoskrętu przy stacji paliw do skrzyżowania ul. Małokackiej z ul. Wielkokacką, Chwarznieńską i Rolniczą. Teraz autobusy mogą szybciej i sprawniej przejechać tę część trasy, mając do dyspozycji prawie 1,5-kilometrowy buspas.

Buspas na ul. Małokackiej pierwszy raz został uruchomiony w 2017 roku. Wówczas jego długość wynosiła niespełna kilometrów. Dzięki nowemu odcinkowi autobusy skręcające w kierunku ul. Rolniczej oraz jadące na wprost, w ulicę Chwarznieńską, pojadą szybciej. Zmiana wymusiła również korektę sygnalizacji świetlnej. Dodatkowe pół kilometra buspasa poprawi nie tylko płynność ruchu w tym rejonie, ale także skróci czas przejazdu autobusem.

– Mamy gotowe kolejne, ważne usprawnienie dla pasażerów gdyńskiej komunikacji zbiorowej. Ulica Małokacka jest bardzo obciążona, szczególnie w popołudniowych godzinach szczytu. Dlatego znaleźliśmy optymalne rozwiązanie i wykorzystaliśmy istniejącą infrastrukturę drogową. Beneficjentami będą podróżujący m.in. do dzielnic Witomino, Chwarzno- Wiczlino, a nawet pasażerowie korzystający z linii pośpiesznej „W”. Dzięki wydłużonemu buspasowi zyskają cenne, czasowe oszczędności w podróży mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Obecnie łączna długość wszystkich gdyńskich buspasów wynosi 8,8 km.

fot. #dzielnicewGdyni