Profesor z Bogoty z wizytą w PKA

W piątek 5 lipca w naszej firmie gościli prof. Luis A. Guzman z Uniwersytetu Andyjskiego w Bogocie (Kolumbia) oraz dr hab. Marcin Wołek - profesor Uniwersytetu Gdańskiego z Katedry Rynku Transportowego. Profesorowie to znani eksperci w dziedzinie transportu. Luis Guzman przebywa w Polsce na zaproszenie Władz Wydziału Ekonomicznego UG.

Nasi goście zapoznali się ze specyfiką funkcjonowania komunalnego przewoźnika autobusowego. Szczególne zainteresowanie wzbudziły nowoczesne autobusy elektryczne oraz obsługująca je infrastruktura ładowania. System zarządzania pojazdami oraz system prekondycjonowania zostały przedstawione zarówno na dyspozytorni, jak i ja zapleczu technicznym. Profesor Guzman wspomniał o innej skali usług transportu miejskiego w stolicy Kolumbii - Bogocie, w której eksploatowanych jest ok. 500 autobusów elektrycznych.

Możliwość spotkania z zagranicznymi ekspertami w dziedzinie transportu to kolejne cenne dla nas doświadczenie. Wszystkie te spotkania dają możliwość wymiany doświadczeń.