PKA na Targach Pracy

Targi Pracy i Przedsiębiorczości w Gdyni wracają po pandemicznej przerwie. To okazja do poznania przyszłego pracodawcy, którym może być właśnie PKA. Na targi zgłosiło się wielu pracodawców, którzy niemal wyczerpali przekrój branż z rynku pracy. Nie brakowało także chętnych, którzy chcieli zapoznać się z ofertami pracy. Kandydaci byli praktycznie w każdym wieku i o każdym stopniu doświadczenia. Ruch był także na stanowisku PKA, chociaż sytuacja na rynku kierowców jest trudna. Zdecydowana większość zainteresowana była rozpoczęciem kursu na prawo jazdy kat. D. We współpracy z PUP w Gdyni część z nich może rozpocząć dofinansowane kursy i w przyszłości usiąść za kierownicą autobusów PKA Gdynia.

Ponadto, zarówno cudzoziemcy, jak i pracodawcy chcący zatrudniać osoby z zagranicy mogli skorzystać z wiedzy i doświadczenia przedstawicieli Straży Granicznej, Państwowej Inspekcji Pracy, Urzędu Skarbowego czy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - w specjalnie przygotowanej „Strefie Cudzoziemca". Do dyspozycji był tłumacz j. ukraińskiego. To wszystko dostępne było dziś przez 3 godziny dla wszystkich odwiedzających halę Gdynia Arena.

Organizatorami Gdyńskich Targów Pracy i Przedsiębiorczości są Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni, Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, Fundacja Gospodarcza w Gdyni oraz Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni.