PKA kupuje 24 elektrobusy – aktualizacja na dzień 03.11.2020 r.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej realizuje kolejny etap rozwoju elektrycznego transportu publicznego w Gdyni. Właśnie rozpisany został przetarg na dostawy 24 autobusów elektrycznych. Zamówienie jest podzielone na dwie części. Pierwsza obejmuje 16 pojazdów o długości 11,5–13,5 m, a druga – 8 o długości 17,5–18,75 m.

Stawiając na coraz wyższy standard  przewozu mieszkańców, w postepowaniu postawiono warunki aby nowe pojazdy posiadały dodatkowe wyposażenie ułatwiające podróżowanie tj: nagłośnienie, wyświetlacze LCD i LED, klimatyzację, ogrzewanie i wentylację, system zliczania pasażerów. Autobusy elektryczne, które zostaną zaoferowanemuszą również spełniać warunki dostępności dla osób z ograniczona mobilnością, stąd m.in. jednym z warunków technicznych jest zaplanowanie miejsca dla osób na wózku bądź z wózkiem dziecięcym, oraz wymaganie dostępności miejsc siedzących bezpośrednio z podłogi.

Ogłoszenie postępowania, to kolejny etap realizacji naszego projektu pn.:  „Rozwój elektrycznego transportu publicznego w Gdyni poprzez zakup elektrycznego taboru wraz z rozbudową infrastruktury oraz budową punktów doładowań”, współfinansowanego ze środków UE, co oznacza, że elektromobilność w Gdyni wchodzi w kolejną fazę. Autobusy elektryczne w wielu polskich miastach stają się już standardem, nasze miasto wkrótce do nich dołączy.

Przetarg na dostawę autobusów właśnie został ogłoszony i czekamy na oferentów” - mówi Jacek Szemraj z Przedsiębiorstwa Komunikacji Autobusowej w Gdyni.

Na realizację dostaw przeznaczono 300 dni. Termin składania ofert mija 1 grudnia.