PIERWSZA POMOC

Od dnia 3 grudnia kierowcy Przedsiębiorstwa Komunikacji Autobusowej Sp. z o.o. rozpoczęli szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Szkolenia dla pracowników są wynikiem współpracy PKA Sp. z o.o. z Gdyńskim Centrum Zdrowia. Wspólny projekt szkoleń ma na celu ugruntowanie istotnej wiedzy i umiejętności, które mogą uratować życie mieszkańców Gdyni a w szczególności pasażerów gdyńskiej komunikacji miejskiej. Na szkoleniach omawiane są zagadnienia zarówno teoretyczne jak i praktyczne. Naszym celem jest aby dzięki zajęciom praktycznym kierowcy autobusów nie obawiali się udzielenia pierwszej pomocy osobom, które znalazły się w sytuacji niebezpiecznej lub zagrażającej ich życiu.

Każdego dnia na ulice Gdyni wyjeżdża około 300 pojazdów komunikacji miejskiej, co oznacza że w każdym pojeździe może znajdować się osoba (kierowca), która wie jak udzielić pierwszej pomocy bądź wręcz uratować czyjeś życie.

Wiemy, że dla pasażerowie gdyńskiej komunikacji miejskiej podczas podróżowania istotny jest nie tylko komfort podróży, ale i bezpieczeństwo podróżowania. Mamy nadzieję, że przeprowadzone szkolenia wpłyną pozytywnie na poczucie zadowolenia z świadczonych przez naszą firmę usług.