Pamięć Grudnia 1970

17 grudnia 1970 roku to dzień, który dla wielu mieszkańców odcisnął piętno na wiele pokoleń. W 50. rocznicę grudniowej masakry w symboliczny sposób upamiętniono ofiary tamtych wydarzeń. Pomimo braku oficjalnych uroczystości, które gromadziły zawsze rzesze gdynian, w imieniu pracowników naszej firmy złożyliśmy dziś symboliczny wieniec na znak pamięci.

- Pamięć Grudnia 1970 roku to ważny etap w budowaniu Polskiej drogi do wolności, ale też tragiczna historia dziejąca się na ulicach naszego miasta. Stąd hołd i szacunek, który oddajemy tym, którzy oddali życie, byśmy mogli żyć w kraju wolnym i niepodległym – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Warto podkreślić, że miejsca, w których działy się tragiczne wydarzenia, to żywy świadek historii.  Przechodząc obok nich każdego dnia warto wspomnieć o tym, że kiedyś polała się tu krew i kiedyś zginęli ludzie za to, że możemy dzisiaj żyć w wolnym kraju. 

W imieniu pracowników kwiaty złożyli przedstawiciele Zarządu PKA Gdynia, Lech Żurek - Prezes Zarządu , Agnieszka Jankowska - Prokurent, Jacek Szemraj - Prokurent.