Ostatnie pożegnanie Elżbiety

Nie żyjemy, aby umierać; ale umieramy, aby żyć wiecznie.
Michael Buchberger

 

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 16 stycznia 2023 roku niespodziewanie odeszła Śp. Elżbieta Pogorzelec.

Msza pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek 24 stycznia 2023 r. o godz. 11:30 w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Gdyni.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się po Mszy św. na cmentarzu komunalnym w Gdyni Witominie o godz. 12:30.
Rodzina prosi, aby nie przynosić kwiatów. Podczas pogrzebu odbędzie się zbiórka na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Ela swoją przygodę z komunikacją miejską rozpoczęła w marcu 1981 roku. Zatrudniona została wówczas, jako kandydat na kierowcę trolejbusu. Miesiąc później była już kierowcą gdyńskich trolejbusów. Jej praca za kółkiem trwała do 1984 roku. Została wówczas przeniesiona do biura, gdzie pracowała w dziale kadr. Zmieniały się gdyńskie spółki komunikacyjne, lecz Ela niezmiennie pozostawała w kadrach, aż do przejścia na emeryturę we wrześniu 2019 roku. Ela była osobą, która wnosiła w życie firmy serdeczność oraz dużo uśmiechu. We wspomnieniach współpracowników: Poświęcałaś swój czas dla nas.. Wiele razy doradzałaś, jak postępować. Dobrym słowem podnosiłaś nas na duchu mówiąc, że niczym nie trzeba się już martwić. Faktycznie teraz my Tobie mówimy i wierzymy, że tam gdzie jesteś, nie musisz się już martwić. Inni dodają: Pragniemy Ci podziękować, że zawsze znajdowałaś dla nas czas, a gdy czasem przygnębiała nas szara rzeczywistość, to potrafiłaś rozweselić i poczęstować słodkim cukierkiem.

Żegnamy Elę z niedowierzaniem, gdyż w minionym tygodniu widzieliśmy się z Nią na pogrzebie Jarosława. Dziękujemy za lata współpracy, dobre słowo oraz taką zwyczajną ludzką pomoc i poradę.

 

Sit tibi terra levis