NOWY TABOR W GDYNI

W dniu 16 października br. odbyło się uroczyste wprowadzenie do eksploatacji 55 sztuk autobusów MAN, zakupionych przez Gminę Miasta Gdyni w ramach realizacji projektu pn.: „Rozwój zrównoważonego transportu publicznego w Gdyni poprzez zakup ekologicznego taboru” ze środków UE w ramach Działania 6.1 Rozwój publicznego transportu zbiorowego w Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.

Uroczystość, w której wzięły udział najwyższe władze Miasta, przedstawiciele producenta, Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni oraz zaproszeni goście odbyła się na terenie parkingu znajdującego się pomiędzy Gdynią Arena a Centrum Handlowym. Na parkingu, w odświętnym szyku ustawione zostały wszystkie autobusy, w tym oczywiście 25 szt. należących do PKA, które od dnia 17.10 jeździć będą na trasach obsługiwanych przez naszą firmę.

W trakcie uroczystości głos zabrali Pan Prezydent Miasta Wojciech Szczurek oraz Pani Wiceprezydent Katarzyna Gruszecka Spychała. Przemawiali również przedstawiciele producenta – MAN, którzy przekazali Prezydentowi symboliczne klucze do autobusów oraz Dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni Pan Hubert Kołodziejski.

Wprowadzane do ruchu autobusy spełniają najbardziej restrykcyjną normę emisji spali EURO 6 D, dzięki czemu zwiększy się udział przyjaznego środowisku transportu publicznego w obsłudze mieszkańców Gdyni jak i gmin ościennych. Oprócz korzystnego wpływu zakupionych autobusów na środowisko, będą one również bardzo przyjazne dla wszystkich pasażerów. Autobusy są oczywiście klimatyzowane, mają niską podłogę na całej długości, dla zwiększenia komfortu podróżowania zostały także wyposażone w gniazda USB do ładowania telefonów, tabletów oraz tablice systemu informacji pasażerskiej w kolorze białym o wysokiej rozdzielczości – dwa  monitory LCD (w autobusach przegubowych trzy), w tym jeden 39” tzw. e-koraliki.

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości portalu www.gdynia.pl - pełny link do artykułu i galerii w linku poniżej:
https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/ultraekologiczne-autobusy-w-gdyni,543061