Nowy sprzęt zimowy na bazie PKA

Baza naszej firmy stanie się tymczasowo miejscem stacjonowania innowacyjnego sprzętu zimowego gdyńskich dróg. Już teraz można zobaczyć jedną z ładowarek teleskopowych oraz dwie pługo-posypywarko-solarki, które będą stacjonować na naszym terenie. Miasto Gdynia po raz kolejny pokazała, że można a nawet trzeba wprowadzać ekonomiczny i ekologiczny model utrzymania dróg......

W czwartek, 22 października bazę odwiedził Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju, który wraz z przedstawicielami ZDiZ oficjalnie zapoznał się z nowo dostarczonym sprzętem. 

– Przygotowaliśmy przed tą decyzją specjalistyczną kalkulację, która pokazała, że uda się nam zaoszczędzić wiele milionów złotych. A oszczędności, które uda się nam wygenerować, przeznaczymy na remonty i inwestycje drogowe – dodaje Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

W ramach prowadzonej inwestycji Gdynia będzie posiadała aż 18 nowych pojazdów specjalnych do utrzymywania dróg. Sprzęt zostanie dostarczonych w trzech transzach do 8 listopada 2021r. Ale już teraz, do 10 listopada dotrze łącznie 10 pojazdów. 

Nowa ekologiczna flota będzie spełniała kryteria automatycznego dostosowywania gęstości posypywania do temperatury nawierzchni, co znacząco ograniczy problem nadmiernego posypywania dróg solą. 

Warto podkreślić, że Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej Sp.z o.o. użyczyło ZDiZ teren bazy o powierzchni 150 m2. W ramach współpracy ZDiZ  wykonał naprawę i utwierdzenie nawietrzni pod miejsca parkingowe, natomiast nasi pracownicy będą aktywnie uczestniczyć w odśnieżaniu.

Mimo ładnej pogody wiemy, że zima może zaskoczyć drogowców w każdym momencie. Nasze miasto jest już na nią przygotowane.