Nietypowy Dzień Dziecka dla Wyjątkowej dziewczynki #gramyTosia #kawalkadajedzie

Już jutro, na dzień przed oficjalnym Dniem Dziecka, odbędzie się wyjątkowy Dzień Dziecka dedykowany Tosi. Kim jest Tosia? Tosia to niespełna 2 letnia dziewczynka, która choruje na SMA typu 2 (rdzeniowy zanik mięśni typu 2). Choroba ta prowadzi do stopniowego zaniku mięśni, najpierw tych odpowiedzialnych za poruszanie się a następnie tych odpowiedzialnych za oddychanie i bicie serca dziewczynki. Dla Tosi jest szansa na zdrowie i życie - terapia genowa prowadzona w USA ale niestety jest ona wręcz niebotycznie droga. Aby dziewczynka mogła w niej wziąć udział, trzeba zebrać ponad 10 mln zł!. Rodzice, przyjaciele, znajomi i wiele nieznajomych osób robi wszystko aby tę kwotę zebrać. Do akcji przyłącza się również PKA i pomoże zorganizować wspaniały Dzień Dziecka, połączony ze zbiórką pieniędzy na ten najdroższy lek świata.

W niedzielę 31 maja odbędzie się akcja #kawalkadajedzie. W ramach niej Tosia z Rodzicami i Gośćmi, którzy wylicytują udział przejedzie autobusem PKA ulicami Al. Jana Pawła II, 10 lutego, Władysława IV, Al. Zwycięstwa, nawrót na wysokości ulicy Bernadowskiej i powrót w stronę Gdyni, wjazd do Zespołu Pałacowo Parkowego w Kolibkach gdzie nastąpi finał akcji  i czas na wręczenie prezentu, sesje zdjęciowe, oglądanie pojazdów biorących udział w kawalkadzie.

Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji, a tych którzy nie dadzą rady osobiście, zachęcamy do wpłaty, chociażby niewielkich kwot na rzecz Tosi. Każda wpłacona złotówka przybliża Tosię do szans na zdrowie.

 

Szczegółowe informacje na temat Tosi oraz możliwość wpłaty:

https://www.siepomaga.pl/ocalic-tosie?fbclid=IwAR1z04q1pXg2awlShDjg-wHPADjL2DYHS3P9zBqEG0oMg-1f89wfURI9gp8

Zbiórka w ramach akcji #kawalkadajedzie:

https://www.siepomaga.pl/tosiajedzie?fbclid=IwAR1MvIj9jDDPJxWEMpZXCqE9-1hUiOn1oWT8pMkWjBIGyI7g5JDNuaAgph8

Informacje na temat jutrzejszego wydarzenia:

https://www.facebook.com/groups/280021256501747/

oraz na stronie Studia Konsulat:

https://www.facebook.com/events/581588649143710/