Mikołajkowy autobusowy spacer

W ramach mikołajek, mieszkańcy oraz pracownicy Domu Pomocy Społecznej, mieli okazję przeżyć niezapomnianą wycieczkę po urokliwej Gdyni. Dla wielu z nich ta wyprawa stanowiła nie tylko podróż sentymentalną, ale również wyjątkową okazję do ponownego odkrywania miejsc związanych z ich młodością i życiem. W czasie wycieczki mieszkańcy mieli okazję dostrzec, jak Gdynia stopniowo przekształca się i pięknieje.

W trakcie wycieczki nie zabrakło niespodzianki. Z seniorami spotkał się Pan Prezydent Wojciech Szczurek.

 

W trakcie wycieczki przemawiali Pan Marcin Wołek – Wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni oraz Pan Prezes Lech Żurek. Dzielili się oni ciekawymi historiami o Gdyni, których na próżno szukać w turystycznych przewodnikach. Wszak uczestnicy byli bardzo wymagający, bo sami w Gdyni przeżyli już często ponad pół wieku. Gdynia, miejscowość, w której się urodzili, wychowali i spędzili swoje młode i dorosłe lata, ukazała się przed nimi w nowym świetle. Autobus przemierzał ulice, zmieniały się razem z nimi na przestrzeni lat.

 

Ten dzień był wyjątkowy. PKA chętnie bierze udział w prospołecznych akcjach, które dają radość mieszkańcom Gdyni. To ważne misje, w które warto się włączać, aby dzielić się radością z innymi.

Nie zabrakło drobnych upominków, a kawa z termosu i drożdżówka smakowały wybornie w Orłowie.
Podziękowania należą się wszystkim zaangażowanym w tą wyjątkową wycieczkę. 🤶🏻🤶🏻