MIKOŁAJKI Z PKA

W tym roku nietypowo świętujemy ten fantastyczny dzień. Od godzin porannych, kierowcy jeżdżą w czapkach św. Mikołaja. Pracowników PKA i pozostałych spółek komunalnych wraz z najważniejszymi osobami z Miasta, pracownikami Urzędu Miasta oraz przedstawicielami zaprzyjaźnionych firm będzie można spotkać na przystankach oraz na liniach autobusowych, gdzie będą częstowali spotkanych pasażerów pysznymi słodkościami.

Od godz. 18:10 wraz z Miastem Gdynia odpalamy naszą Wielką Elektryczną Niespodziankę. Pojawią się autobusy – elektryczny firmy Solaris, hybrydowy firmy VOLVO oraz 2 inne pojazdy elektryczne, w tym Mercedes VITO. Po raz pierwszy w historii „w roli Mikołaja” wystąpi właśnie autobus elektryczny. Został on WYJĄTKOWO, MIKOŁAJKOWO przystrojony w OLBRZYMIĄ, o średnicy ok 3m.!, CZAPĘ.

Na pokładzie autobusu odbędą się:

  • Konkurs plastyczny z kolorowaniem, specjalne na Mikołajki narysowanego/zaprojektowanego przez pracownicę PKA AUTOBUSU;
  • Konkurs wiedzy na temat prawidłowego zachowania w pojazdach komunikacji zbiorowej;
  • Kalambury – oczywiście komunikacyjne;

Dla Dzieciaków przygotowane zostały fantastyczne nagrody, w tym model jednego z pojazdów zaparkowanych na Placu Grunwaldzki.

Wszystkie te atrakcje związane są z olbrzymią radością Miasta i Zarządu Spółki z uzyskania dofinansowania prawie 70 mln ze środków UE na realizację projektu pn.: „Rozwój elektrycznego transportu publicznego w Gdyni poprzez zakup elektrycznego taboru wraz z rozbudową infrastruktury oraz budową punktów doładowań”.