List Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka

7 maja 2024 roku to ostatni dzień prezydentury Wojciecha Szczurka, który postanowił skierować list do podległych jednostek, z którym można zapoznać się poniżej. 

– Praca dla mieszkańców miasta, które kocham, to był ogromny przywilej i nieopisane szczęście. Nostalgia, satysfakcja i wdzięczność – to uczucia towarzyszące mi podczas opuszczania gabinetu, w którym byłem codziennie od 26 lat. W myślach odtwarzam dzień, kiedy po raz pierwszy wszedłem do urzędu jako prezydent. Pamiętam, jak wielką odpowiedzialność czułem. Pamiętam, jakim miastem była wówczas Gdynia i o jakiej Gdyni marzyłem. Przypominam sobie nasze plany sprzed lat i ich realizację. Wspólnie kształtowaliśmy rozwój Gdyni i zmieniliśmy jej charakter. Dziś to miasto nowoczesne, otwarte i przyjazne dla każdego. Dlatego z całego serca dziękuję Wam, gdynianom, za ogromne wsparcie i zaufanie, którymi obdarzaliście mnie przez lata. Gdynia to Wy i dzięki Wam możemy być dumni z Gdyni. Rozwój miasta nie byłby jednak możliwy, bez rzeszy ludzi, którzy zawsze stali obok mnie. Jestem dumny z tego, co wspólnie osiągnęliśmy. Gdynia – choć wciąż młoda – stoi dziś na solidnych fundamentach i wierzę, że nadal będzie się rozwijać. Kończę najważniejszy etap mojego życia z wdzięcznością za każdy, który dane mi było spędzić w roli prezydenta najwspanialszego miasta na świecie – powiedział ustępujący prezydent Gdyni.

 

Wojciech Szczurek był prezydentem Gdyni przez 26 lat, ale swoją służbę dla miasta rozpoczął już w 1990 roku. Na stronie miasta opublikowano krótką historię działalności Wojciecha Szczurka na rzecz Gdyni - KLIK.

 

Zdjęcie pochodzi ze strony gdynia.pl - fot. Dawid Linkowski