Komisja Rewizyjna w PKA

Na bazie gościliśmy członków Komisji Rewizyjnej pod przewodnictwem Pana Sebastiana Jędrzejewskiego.

Głównym celem wizyty były zakupione przez PKA elektrobusy, a także infrastruktura, która musiała powstać przy tym projekcie. Członkowie komisji mogli uzyskać szczegółowe informacje dot. systemów, w które wyposażony są nasze autobusy, a także zobaczyć infrastrukturę ładowania. Baza PKA wyposażona jest w system monitorowania stacji ładujących. Ciekawość naszych Gości budził system ostrzegający o pieszych czy rowerzystach, którzy znajdują się w pobliżu skręcającego autobusu. Jest to technologia, w którą niebawem wyposażony będzie każdy fabrycznie nowy autobus, ale dzisiaj w Gdyni takich autobusów - poza naszymi elektrykami - jeszcze nie ma.

Zdaniem komisji, komfort podróżowania tymi autobusami zasługuje na uznanie. Pojazd wyposażony jest we wszystkie udogodnienia dla osób o ograniczonej mobilności. Ponadto wszystkie elektrobusy wyposażone są w defibrylatory. Każdy z kierowców przeszedł kurs ich używania.
 
Spotkanie z Komisją było także okazją do rozmów na temat bolączek komunikacji zbiorowej, sytuacji po pandemii oraz na rynku pracy. Niestety najbliższe miesiące to będzie trudny czas dla ZKM i przewoźników.