Kolejny etap prac na Unruga

Jutro rozpocznie się kolejny etap zmian w organizacji ruchu. Wiadomo już, że zakończenie robót na ul. Unruga jest planowane w czerwcu przyszłego roku. A w związku ze zbliżającym się Open'er Festivalem i trwającymi w tym miejscu pracami częstotliwość kursów komunikacji miejskiej zostanie zwiększona.

Dla ruchu zostanie otwarty wschodni wlot projektowanego ronda (ul. Unruga/Śmidowicza). Natomiast zamknięta dla ruchu będzie ul. Bosmańska. Objazd ul. Nasypową – sytuacja analogiczna do obecnej, ale zamknięta zostanie ul. Bosmańska, zamiast ul. Śmidowicza. Na ul. Nasypowej powróci stała organizacja ruchu sprzed zamknięcia ul. Śmidowicza.
 
Ponadto szykuje się też zamknięcie ul. Szkutniczej i Robotniczej – od ul. Unruga. Dojazd do ul. Szkutniczej – od ul. Krawieckiej. Do ul. Robotniczej dojazd będzie możliwy ul. Cechową. Ponadto zaplanowano zamknięcie ul. Flisaków – od ul. Unruga. Dojazd do tej ulicy będzie możliwy ul. Traczy poprzez tymczasowe przywrócenie pierwotnego zjazdu przy dawnym przystanku autobusowym Obłuże Centrum.

Dodatkowo na Estakadzie Kwiatkowskiego zostanie otwarty drugi pas ruchu w kierunku ul. płk. Dąbka.

Poniżej mapa przedstawiające schemat zmian:

Schemat zmian na Unruga od 27.06.2024

Więcej informacji na stronie Gdynia.pl - KLIK.

Zdjęcie: Dominik Obara.