Istotne informacje w związku z zagrożeniem zakażeniem Koronawirusem

Szanowni Państwo,

Pojazdy komunikacji zbiorowej, w związku z liczba osób które nimi podróżują, są miejscem w którym może dojść do przeniesienia wirusa pomiędzy ludźmi. W celu zminimalizowania zagrożenia oraz zgodnie z Zarządzeniem wydanym przez Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni wszystkie pojazdy PKA Sp. z o.o, w tym w szczególności: poręcze, uchwyty, przyciski są dodatkowo, codziennie czyszczone przy wykorzystaniu płynów dezynfekujących. Dodatkowo, od dnia jutrzejszego zmieniony zostanie sposób otwierania drzwi do autobusów – wszystkie drzwi, równocześnie, zamiast przez pasażera, będą otwierane przez kierowcę.

Ponadto, dla wszystkich pracowników naszego przedsiębiorstwa, w łazienkach zamieszczona została instrukcja jak prawidłowo myć ręce oraz dodatkowo płyn dezynfekujący.

Poniżej znajduje się link do artykułu na stronie Urzędu Miasta Gdyni zbierającego wszystkie najistotniejsze informacje na temat wirusa oraz zamieszczone zostały, do pobrania, materiały informacyjne przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia oraz przez naszego Inspektora ds. BHP tj.: zalecenie co zrobić, aby ograniczyć możliwość zarażenia oraz z kim się skontaktować w razie podejrzenia zakażeniem.

 

Link do szczegółowych informacji