Gdynia Przyjazna Dzieciom

Od 8 września Gdynia - jako pierwsze miasto w Polsce - nosi zaszczytny tytuł Miasta Przyjaznego Dzieciom.

– Mamy dzisiaj ogromną satysfakcję z tego, że wiele lat pracy, zmiana myślenia w bardzo wielu instytucjach, organizacjach, myślenie podmiotowo o najmłodszym pokoleniu, włączanie do pewnych działań instytucjonalnych – po prostu słuchanie młodego pokolenia, jak ma wyglądać Gdynia dziś i w przyszłości – zaowocowało tym wyjątkowym tytułem. Udało się wiele, choć też mamy świadomość, że jeszcze wiele pracy przed nami – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.


„Konwencja o prawach dziecka”  oraz program Miasto Przyjazne Dzieciom, wskazuje kierunki działania, aby dzieciom żyło się jak najlepiej. Wymaga to stałego zaangażowania, w szczególności społecznego i lokalnego.

Miasto Przyjazne Dzieciom to tytuł nadawany przez UNICEF Polska poprzez certyfikat. Nie jest on bezterminowy. Obowiązuje dwa lata i wiąże się ze szczególnym zobowiązaniem. Miasto będzie musiało udowodnić, że wciąż na ten tytuł zasługuje oraz wdrażać kolejne elementy polityki rodzinnej.

Z okazji nadaniu Gdyni tytułu Miasta Przyjaznego Dzieciom, przygotowano w mieście szereg atrakcji. Najmłodszych odwiedził specjalny autobus z animatorami i super bohaterami. Pomogliśmy w tej super misji i dostarczyliśmy bohaterów do różnych zakątków naszego miasta.

Zobacz więcej na GDYNIA.PL (KLIK).