Fumigacja, ozonowanie i dezynfekcja w PKA.

Mijający weekend (23-24 maja) to jak zawsze tradycyjna fumigacja wszystkich pojazdów oraz powierzchni w biurach, dyspozytorni oraz zaplecza. Wszystkie szatnie oraz magazyny przechodzą ozonowanie. W ten weekend mijają już prawie dwa miesiące współpracy PKA z ekipą p. Janka, współpracy która będzie trwała nadal, w trosce o zdrowie zarówno nas samych, jak i pasażerów gdyńskiej komunikacji.

Tym razem deszczowa pogoda nie ułatwiała pracy. Autobusy, zgodnie z wytycznymi kierownika wydziału ruchu, zostały poustawiane naprzemiennie - jeden z przodu a drugi nieco cofnięty. Do autobusu wchodził pracownik z zamgławiaczem, tworząc mgłę ze specjalnie dobranego środka chemicznego, dzięki czemu, ten środek dociera do każdego elementu pojazdu. Następnie autobus jest zamykany na około 3 godziny -  by środek mógł zacząć działać i powybijać wszystkie wirusy i bakterie. Po tym czasie musi zostać jeszcze dobrze przewietrzony. Tak przygotowane pojazdy są gotowe do wyruszenia na trasę.

W ciągu tygodnia wszystkie pojazdy przechodzą przynajmniej dwa razy dziennie dezynfekcję. Wnętrza pojazdów są sprzątane i dodatkowo dezynfekowane w miejscach styku, na których najszybciej może dojść do przeniesienie wirusa tj.: uchwyty, poręcze, siedzenie, przyciski, kasowniki. A cała podłoga jest odkażana poprzez opryskiwanie.

Bardzo dziękujemy wszystkim naszym współpracownikom zaangażowanym w sprzątanie, utrzymanie czystości, dezynfekcję, fumigację czy ozonowanie. Wasza ciężka praca powoduje, że wszyscy pracownicy naszej firmy powinni czuć się bezpiecznie, przy wykonywaniu codziennych obowiązków dla pasażerów gdyńskiej komunikacji.

Trzymajmy się dzielnie i nie dajmy się koronawirusowi !!!