Fiesta na ulicy Meksykańskiej

W niedzielę, 28 sierpnia o godz. 13:00 na osiedlu Meksyk, w sąsiedztwie stacji SKM Gdynia Chylonia, rozpocznie się  „Fiesta na ul. Meksykańskiej.” To pierwsze tego typu wydarzenie plenerowe, organizowane w tej części dzielnicy Chylonia przy nowej ul. Meksykańskiej.

- W niedzielę, 28 sierpnia, zdecydowanie warto wybrać się na osiedle Meksyk. Dobra kilkugodzinna zabawa, którą zapewniają organizatorzy, to nie jedyny powód. Będzie można przyjrzeć się zmianom, jakie zaszły w przestrzeni dzięki prowadzonej tu rewitalizacji. Przygotowano mini-wystawę i spacer z przewodniczką, która oprowadzi chętnych po osiedlu, opowiadając o tym co i jak na nim powstało. Meksyk to cenna część historii Gdyni, warto ją poznać – zachęca Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

W godz. 13.15 -17.30 będzie można z bliska obejrzeć dwa autobusy: przegubowy elektryczny Mercedes-Benz eCitaro G z PKA oraz zabytkowy Ikarus 280 z firmy „Kultowy Ikarus”.

Program "Fiesty na ul. Meksykańskiej"

  • 13.00 - otwarcie imprezy z udziałem władz miasta
  • 13.15-13.25 - przejście pod tablicę z nazwą ul. Meksykańska i odsłonięcie tablicy
  • 14.00-14.30 -  spacer po osiedlu z przewodnikiem
  • 13.30-17.00 - występy na scenie - nauka zumby, tańce, konkursy z nagrodami. Na terenie imprezy – animacje dla dzieci, treningi sportowe, stanowiska informacyjne wydziałów Urzędu Miasta
  • 15.15-16.30 - "Potop. Pieśń o końcu świata." Teatr Gdynia Główna
  • 17.00-19.00 - koncert zespołu Instrumentalno-wokalnego AXEL Gdynia


– Dla mieszkańców osiedla z pewnością ważne będzie symboliczne odsłonięcie, kilkanaście minut po godzinie 13.00, tablicy z nazwą nowej ulicy: Meksykańskiej. To nazwa, która podczas konsultacji z gdyniankami i gdynianami zebrała najwięcej głosów. Co ważne, tę propozycję zgłosiła pani Karolina, mieszkanka osiedla. Na styczniowej sesji Rada Miasta przyjęła uchwałę o nadaniu głównej ulicy na osiedlu Meksyk nazwy „Meksykańska” – przypomina Marcin Wołek, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni, członek gdyńskiego Komitetu Rewitalizacji.

A czy Wy będziecie z nami w niedziele na Meksyku?