Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca 2020

W minioną sobotę Gdynia po raz kolejny świętowała Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca 2020. Parlament Studentów WSAiB zaprosił do współpracy zaprzyjaźnionych instytucji miejskich. Również nasza firma wzięła udział w nagraniu klipu, w którym pokazane są wskazówki jak udzielać pierwszej pomocy.

W akcji wzięli udział m.in. gdyńscy policjanci, strażacy i strażnicy miejscy, żołnierze, uczniowie szkół średnich i uczelni wyższych, członkowie prozdrowotnych stowarzyszeń, pracownicy gdyńskiej komunikacji miejskiej.

W nagraniu specjalnie został wykorzystany utwór „Stayin alive” zespołu Bee Gees🎼 .Rytm piosenki to 103 uderzenia na minutę, co prawie idealnie okrywa się z zalecanym tempem przeprowadzania masażu serca (100 uciśnięć na minutę). Zapraszamy wszystkich do obejrzenia video. 

Pierwsza pomoc - film 

- Po raz kolejny angażujemy naszym pracowników w działania społeczne, które propagują pierwsza pomoc. Wiemy, że szkolenia i takie akcje w niespodziewanych chwilach często ratują życie. Jeszcze raz wszystkim dziękuje - mówi Lech Żurek, Prezes PKA Sp. z o.o. 

Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Gdynia, Wojciech Szczurek.