Działamy prewencyjnie!

Dzisiaj w godzinach nocnych i wczesnoporannych specjalistyczna firma, działająca również na zlecenie stacji sanitarno-epidemiologicznej, wykonała profesjonalną dezynfekcję wszystkich pojazdów PKA, dyspozytorni oraz pomieszczeń biurowych i serwisowych.

Zarówno autobusy jak i pomieszczenia zostały zdezynfekowane specjalistycznym środkiem, którego działanie ogranicza możliwość „przeżycia” wirusa w przypadku styku z zabezpieczoną powierzchnią.

Działania takie, mamy nadzieję, spowodują, iż zarówno kierowcy, pracownicy firmy jak i pasażerowi będę się czuli bezpieczniej podczas korzystania z komunikacji miejskiej. Ponadto, od dnia dzisiejszego do odwołania, oprócz wcześniej wprowadzonej codziennej dezynfekcji poręczy, uchwytów, przycisków i kasowników, dedykowana osoba będzie dezynfekowała ww. miejsca w pojeździe zjeżdżającym do bazy, po zakończonym kursie. Oznacza to, że w każdym pojeździe powierzchnie najbardziej narażone na przeniesienie wirusa, będą czyszczone parokrotnie w ciągu dnia.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich o zachowanie spokoju, w tym trudnym dla nas czasie. Informacje, na temat bieżącej sytuacji, czerpmy jedynie z wiarygodnych źródeł, najlepiej stron rządowych tj.: https://www.gov.pl/web/zdrowie oraz stron samorządowych www.gdynia.pl . Dopilnujmy higieny, rąk, twarzy i innych odkrytych części ciała. W razie możliwości pozostańmy w domu!