Dwie grupy zwiedzające bazę

W minioną środę naszą bazę odwiedziły dwie grupy dzieciaków. Maluszki  z niepublicznego przedszkola Mały Einstein w Gdyni i trochę starsze dzieci, uczniowie klasy 4 ze Szkoły Podstawowej nr 51 w Gdyni.

Celem ich wizyty było poznanie „od zaplecza”, jak funkcjonuje komunikacja miejska. Już wcześniej udostępnialiśmy możliwość zobaczenia naszej bazy, więc wiemy, co może być dla odwiedzających najbardziej interesujące. Zwiedzanie odbyło się oczywiście jednym z naszych autobusów. Na początku dzieciaki „zatankowały” autobus, czyli dowiedziały się ile i jakie mamy autobusy oraz co trzeba zrobić, aby mogły one wyjechać z bazy. Dowiedziały się jak często i ile trzeba tankować, aby autobus mógł obsłużyć jeden dzień w mieście. Pokazaliśmy im również ładowarki elektryczne i opowiedzieliśmy, jak wygląda proces przygotowania do jazdy autobusów elektrycznych. Następnie przejechaliśmy przez myjnię, co wzbudziło największy entuzjazm i okrzyki radości 😊. Kolejnym etapem było zaplecze techniczne, gdzie nasi mali zwiedzający zobaczyli, jak wygląda hala warsztatowa oraz obsługa autobusów. Z nietypowych informacji, dowiedzieli się co to jest i do czego służy „trąba słonia”, czyli rura do wyciągania spalin z hali. Na koniec odwiedzili dyspozytornię, gdzie zobaczyli jak zarządza się naszą flotą autobusów, co widzi dyspozytor na monitorach i jakie decyzje musi podejmować.

Całe wydarzenie poprowadził Prezes Lech Żurek, który przedstawił działalności naszej firmy, opowiedział o zrealizowanym przez nas projekcie zakupu 24 autobusów elektrycznych i odpowiadał na bardzo dużą liczbę, niezwykle trafnych pytań, które zadawały szczególnie starsze dzieciaki.