Dostępna komunikacja miejska

Potrzeby osób niepełnosprawnych w kwestii samodzielnego korzystania z komunikacji miejskiej są od wielu lat coraz mocniej akcentowane. Centrum Unijnych Projektów Transportowych zainicjowało akcję „Droga do szkoły – dostępna dla wszystkich” i nagrało spot informacyjny, w którym Gdynia pokazuje jak dostosowuje tabor i infrastrukturę dla osób z niepełnosprawnościami.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej od lat inwestuje w pojazdy, które są coraz bardziej ekologiczne i nowoczesne, ale przede wszystkim dostępne dla osób z różnymi niepełnosprawnościami, ale również dla takich, które czasowo borykają się z ograniczoną mobilnością.

Centrum Unijnych Projektów Transportowych wystartowało z akcją informacyjną, której celem jest zwrócenie uwagi na to, że choć nie zawsze to widać na pierwszy rzut oka, z pozytywnych zmian korzystamy wszyscy, bez względu na ograniczenia. 

- Wszystkie spółki komunikacji w Gdyni nabywają tabor zapewniający dostęp dla osób z niepełnosprawnościami i takie będą również nowe autobusy elektryczne - mówi Lech Żurek, prezes Przedsiębiorstwa Komunikacji Autobusowej Sp. z o.o. 

Zapraszamy na spotkanie w drodze do szkoły  z Julką i z Gdyni, Tomkiem z Sędziszowa Małopolskiego, Piotrkiem z Katowic oraz ich rówieśnikami z Warszawy!

Droga do szkoły - kampania informacyjna