Autobusy w maseczkach

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 10 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, od dnia 16 kwietnia 2020 r. do odwołania obowiązywał będzie nakaz zakrywania ust i nosa podczas przebywania poza adresem miejsca zamieszkania lub stałego pobytu, ale już dzisiaj wyjechały na dwie linie autobusowe (R i 141) autobusy w maseczkach.

Ta nietypowa akcja społeczna, przeprowadzona przez PKA, ma na celu edukować, zachęcać i przypominać, iż w trosce o nas samych ale również osoby, z którymi spotykamy się na co dzień (na ulicy czy też w sklepie) powinniśmy zasłaniać nos i usta. To czym je zasłonimy nie jest tak istotne, jak sam fakt, że to zrobimy, o czym przypominać będą również wyświetlane na autobusach podczas postojów i przejazdów technicznych napisy „Noś maskę” i „Zakryj usta i nos”.

Dzisiejsza akcja naszej firmy spotkała się z niezwykle szerokim zainteresowaniem wśród dziennikarzy. Na Bazie pojawili się przedstawiciele TVN24, Polsatu, TVP3 Gdańsk. Wywiad dla mediów udzielił Pan Prezes Lech Żurek oraz Pani Sylwia Kornicka, która jest autorką maseczek „dla autobusów”.

Prosimy wszystkich pracowników PKA, pasażerów komunikacji miejskiej, mieszkańców Gdyni, wszystkich Państwa – zasłaniajcie w przestrzeni publicznej nos i usta!. Jeśli będziemy zdyscyplinowani, to jest nadzieja na stopniowy rozruch gospodarki i powrót do bardzie normalnych warunków życia i pracy.