Autobusem do ZOO

Czy z Gdyni można dojechać autobusem do oliwskiego ZOO? Oczywiście! Wiedzą o tym nawet zwierzaki, które dzięki Misiowi dojadą na wycieczkę do ogrodu zoologicznego.

MIŚ

Już od soboty 25 czerwca ponownie wyruszą autobusy linii G, które łączą Gdynię z oliwskim ZOO. Gdański ogród zoologiczny funkcjonuje od 1954 roku. Ogród jest wyjątkowy, bo zajmuje obszar około 125 hektarów, gdzie przebywa ponad 1000 zwierząt reprezentujących blisko 200 gatunków pochodzących ze wszystkich kontynentów, ssaki, gady, płazy i ptaki. Do ZOO można zajrzeć przez cały rok, ale w sezonie wakacyjnym można tam dojechać gdyńskim autobusem.

Linia pospieszna G funkcjonować będzie w soboty, niedziele i święto na trasie: Pogórze Górne – Obłuże – Śródmieście – Orłowo – Sopot – Gdańsk Oliwa ZOO. Rozkład linii G sprawdzisz na stronie internetowej: KLIKNIJ.

Zwierzaki

 

Bilety na przejazd autobusem również można nabyć elektronicznie – za pośrednictwem aplikacji mobilnych. Bilet kupiony w aplikacji jest tańszy.

Jak kupić bilet w aplikacji mobilnej? KLIKNIJ

Bilety do ZOO można nabyć w kasie lub za pośrednictwem strony internetowej: KLIKNIJ.

W związku z rozpoczęciem letnich wakacji szkolnych rozpoczynają swoje funkcjonowanie także inne linie sezonowe: M, 309, 326, 365 oraz Orłowski Meleks. Ponadto na liniach 320 i N65 rozszerzony zostanie zakres obsługi:

Linia Orłowski Meleks funkcjonować będzie codziennie na trasie: Orłowo CH Klif – Orłowo SKM – Orłowska – Orłowo Molo. Jest to linia bezpłatna, obsługiwana pojazdami typu meleks.

Linia pospieszna M funkcjonować będzie codziennie na trasie: Rumia Dworzec PKP – Rumia Janowo – Kazimierz – Dębogórze – Kosakowo – Mosty – Rewa.

Linia 309 zapewni codziennie dojazd z Obłuża do plaży w Babich Dołach.

Linia trolejbusowa 320 przez 7 dni w tygodniu umożliwi dojazd do plaży w Śródmieściu, bulwaru nadmorskiego oraz do Przystani Żeglugi, z Dworca Gł. PKP w Gdyni i ul. 10 Lutego.

Linia 365 zapewni weekendowe połączenie z Obłuża, przez Pogórze Dolne, Pogórze Górne, Kosakowo i Mosty do plaży w Rewie.

Linia nocna N65 łącząca Pogórze Górne z Rewą, funkcjonować będzie we wszystkie noce w tygodniu.

W sezonie letnim, na ulice Gdyni powrócą także trolejbusy zabytkowe. Linia 326 funkcjonować będzie w niedziele i święto na trasie: Grabówek SKM – Śródmieście – Orłowo SKM – Klif. Na linii 326 kursować będą rotacyjnie następujące pojazdy:

  • Saurer ST4IILM z roku 1957,
  • Škoda 9Tr z roku 1975,
  • ZiU 682B z roku 1984,
  • Jelcz 120 MTE z roku 1994.

O pozostałych zmianach w rozkładach jazdy można przeczytać tutaj -> KLIK.