27 lat PKA

1 czerwca to nie tylko Dzień Dziecka. To także 27 rocznica powstania Przedsiębiorstwa Komunikacji Autobusowej Sp. z o.o., które powstało w wyniku restrukturyzacji Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Gdyni. Pracownicy dużo starsi stażem wspominają ten dzień. Tym bardziej, że na naszym pokładzie są koledzy i koleżanki, którzy w PKA są od początku, a z komunikacją miejską związani są przeszło 40 lat. W swoich wspomnieniach wracają pamięcią do lat 90, gdy wszystko wyglądało inaczej. Czasem z pewnym niedowierzaniem przyjmują wyliczenia o ich stażu pracy w naszej firmie.

PKA nie byłoby bez taboru, ale to nie on jest najważniejszy. Najważniejsi są ludzie, którzy tworzą tą firmę i jej codzienną atmosferę. Przez te lata część załogi odeszła, ale pojawiają się też nowe osoby. Często z dumą patrzy na starszych kolegów i koleżanki, które przez tyle lat z zaangażowaniem dbali o naszych gdyńskich pasażerów.

Pracownikom życzymy dużo zdrowia i satysfakcji z wykonywanej pracy. Przed nami kolejne projekty, które zapiszą się na kartach historii naszej firmy.