#gramyTosia

Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej Sp. z o.o. aktywnie włączyło się w  pomoc dla małej Tosi. Przygotowaliśmy specjalny autobus o numerze 5095 wyposażony w maseczkę na przodzie. Kierownik wydziału ruchu pan Piotr oraz kierowca pan Michał przygotowali niepowtarzalną informację na wyświetlaczach #gramyTosia. O godzinie 10.30 Prezes Lech Żurek dał sygnał do odjazdu.

Trasa wiodła na przystanek Chylonia Centrum 01 przez Estakadę Kwiatkowskiego.

O godz.10.50 pan Prezes przywitał małą Tosię (którą obdarował upominkami i zabawkami) wraz z rodziną na pokładzie naszego pojazdu. Po czym nastąpił przejazd na Skwer Kościuszki, gdzie została utworzona gdyńska kawalkada dla Tosi. 27 pojazdów uczestniczyło w przejeździe na Kolibki.

Prawdę mówiąc lek jest potrzebny na wczoraj - mówiła na mecie niedzielnej parady 27 pojazdów w Parku Kolibki Patrycja Popławska, mama dziecka. - Tosia choruje na rdzeniowy zanik mięśni i potrzebujemy zebrać pieniądze, aby mogła otrzymać lek, który jest nazywany najdroższym lekiem świata. Dlatego, bo kosztuje ponad 10 milionów złotych.

Tosia wróciła do domu naszym autobusem i ok. godz. 13.00 była już w domu na Chylonii.

Warto dodać, że również pracownicy PKA dołączyli do darczyńców.

Pan Prezes Lech Żurek – podarował unikatową kolekcję szalików polskiej ekstraklasy, którą można licytować do 3 czerwca do godz.19.30 pod linkiem https://www.facebook.com/groups/280021256501747/?post_id=288673632303176

 Pani Główna Księgowa zakupiła pakiet biletów na podróż z Tosią naszym autobusem.

Dziękujemy i zapraszamy do pomocy Tosi.

Skorzystaliśmy z pomocy gdynia.pl