Zmiany w komunikacji miejskiej od 18.05.2020 r.

W związku ze znoszeniem kolejnych obostrzeń przez rząd, od poniedziałku 18.05 więcej osób może pojechać jednocześnie jednym pojazdem komunikacji miejskiej. Nowe limity dopuszczają możliwość zajęcia 30% wszystkich miejsc siedzących i stojących, z uwzględnieniem zasady, że połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna.

Na każdych drzwiach pojazdu (z wyjątkiem pierwszych) umieszczone zostały plakaty przypominające o obu nowych zasadach (możliwość zajęcia 30% wszystkich miejsc i połowa miejsc siedzących nadal wolna). Pojawiły się też takie, które szerzej informują o zasadach bezpieczeństwa przy korzystaniu z komunikacji miejskiej. W dalszym ciągu na co drugim siedzeniu wyeksponowane są plakaty informujące o wyłączeniu danego miejsca z użytku.

Ponadto, oznaczenie strefy wydzielonej ma teraz nowy, bardziej estetyczny wygląd. Od teraz jest też ona mobilna (można ją przesunąć w zależności od potrzeb).

Autorką nowego oznaczenia jest nasza Pani Sylwia, która dotychczas wykonała czapkę Mikołaja, Pączka a ostatnio również Maski dla autobusów 😊. Na zdjęciach poniżej można zobaczyć dotychczasową i obecną wersję oznaczenia.