Strona główna | Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej Spółka z o.o w Gdyni

Aktualności

Tak bawiliśmy się w Mikołajki

Dzień 6 grudnia dla komunikacji miejskiej był dniem pełnym radości, uśmiechu i pozytywnej energii pod patronatem Świętego Mikołaja. W tą rolę wcielił się Prezes Przedsiębiorstwa Komunikacji Autobusowej Sp. z o.o. Pan Lech Żurek, który to ze zgraną grupą Mobilnej Drużyny Świętego Mikołaja rozdawali łakocie naszym pasażerom w gdyńskich autobusach. Akcja odebrana została z niezwykle ogromnym entuzjazmem podróżujących. Zwieńczeniem tego radosnego dnia były uroczystości mikołajkowe władz miasta Gdynia, na których po raz pierwszy zaświeciły się lampki na multimedialnej choince na Placu Grunwaldzkim. Po przemówieniu i serdecznych pozdrowieniach Pana Prezydenta Wojciecha Szczurka, atrakcją dla zebranych było zwiedzanie jedynego w Polsce autobusu elektrycznego marki Solaris Urbino 12 Electric ubranego w czapkę Św. Mikołaja, a także autobusu hybrydowego marki Volvo Hybrid 7900. Dla najmłodszych przygotowano konkurs plastyczny z licznymi nagrodami dla każdego małego uczestnika. Dla fanów mniejszych pojazdów udostępniono najnowszy model Mercedesa eVito i MAN eTGE, co również cieszyło się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających. I choć temperatura była dość wymagająca, to gorące emocje i wrażenia pozwoliły cieszyć się tym dniem do samej godziny 20:00. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia oraz filmów. Link do filmów poniżej.

FILM 1

FILM 2

 

MIKOŁAJKI Z PKA

W tym roku nietypowo świętujemy ten fantastyczny dzień. Od godzin porannych, kierowcy jeżdżą w czapkach św. Mikołaja. Pracowników PKA i pozostałych spółek komunalnych wraz z najważniejszymi osobami z Miasta, pracownikami Urzędu Miasta oraz przedstawicielami zaprzyjaźnionych firm będzie można spotkać na przystankach oraz na liniach autobusowych, gdzie będą częstowali spotkanych pasażerów pysznymi słodkościami.

Od godz. 18:10 wraz z Miastem Gdynia odpalamy naszą Wielką Elektryczną Niespodziankę. Pojawią się autobusy – elektryczny firmy Solaris, hybrydowy firmy VOLVO oraz 2 inne pojazdy elektryczne, w tym Mercedes VITO. Po raz pierwszy w historii „w roli Mikołaja” wystąpi właśnie autobus elektryczny. Został on WYJĄTKOWO, MIKOŁAJKOWO przystrojony w OLBRZYMIĄ, o średnicy ok 3m.!, CZAPĘ.

Na pokładzie autobusu odbędą się:

  • Konkurs plastyczny z kolorowaniem, specjalne na Mikołajki narysowanego/zaprojektowanego przez pracownicę PKA AUTOBUSU;
  • Konkurs wiedzy na temat prawidłowego zachowania w pojazdach komunikacji zbiorowej;
  • Kalambury – oczywiście komunikacyjne;

Dla Dzieciaków przygotowane zostały fantastyczne nagrody, w tym model jednego z pojazdów zaparkowanych na Placu Grunwaldzki.

Wszystkie te atrakcje związane są z olbrzymią radością Miasta i Zarządu Spółki z uzyskania dofinansowania prawie 70 mln ze środków UE na realizację projektu pn.: „Rozwój elektrycznego transportu publicznego w Gdyni poprzez zakup elektrycznego taboru wraz z rozbudową infrastruktury oraz budową punktów doładowań”.

PKA z Nową Umową Powierzenia na 15 lat

W dniu 29 listopada br. Pan Prezes Lech Żurek podpisał w imieniu PKA z Gminą Miasta Gdyni, nową umowę powierzenia. Umowa została zawarta na 15 lat. 15 lat to długi i niestandardowy okres powierzenia. Było to możliwe dzięki uzyskaniu dofinansowania do realizacji projektu pn.: „Rozwój elektrycznego transportu publicznego w Gdyni poprzez zakup elektrycznego taboru wraz z rozbudową infrastruktury oraz budową punktów doładowań”.

Umowa powierzenia na 15 lat oraz realizacja projektu  rozwojowego pozwolą naszej firmie na samodzielne odnawianie taboru.

Dla Nas, pracowników PKA Gdynia oznacza to stabilne warunki pracy na dłuższy niż normalnie okres czasu oraz rozwój firmy, która wpływ pozytywnie na ekologię i komfort życia w Gdyni.

To będzie dobry czas dla pracowników i Przedsiębiorstwa Komunikacji Autobusowej Sp. z o.o.

Adres i dane firmy

PKA Sp. z o.o.

ul. Platynowa 19/21
81-154 Gdynia

Wpis do rejestru
przedsiębiorców KRS

0000076927 Sąd Rejonowy w Gdańsku,
VIII Wydział Gospodarczy KRS

Kapitał zakładowy

15 686 500 PLN

Informacja o obniżeniu kapitału zakładowego Spółki

Bank

PKO BP o/Gdynia
66 1440 1026 0000 0000 0034 1924

NIP

5861003497

Regon

190396358

Wykaz telefonów

Sekretariat

 

58 623 05 76
58 663 03 96
 

 

58 663 43 95
 

 

pka@pkagdynia.pl
Dyspozytor

 

58 663 43 94
Zajezdnia (Mistrz)

 

58 623 05 76 wew. 7

 

Inspektor Ochrony Danych - Mateusz Woźniak: iodo@pkagdynia.pl

Społeczny Inspektor Pracy - Adam Szymański tel. 733 111 887

Grafik

Wpisz numer kierowcy aby przejrzeć grafik

Niepoprawny numer kierowcy